dinsdag 27 april 2010
Oranjeconcert
Komt dus allen!!!! Oh ja, het adres van het Wellant College in Boskoop is Zijde 105 in Boskoop. Vlakbij station Boskoop, waar je goed kan parkeren.
maandag 26 april 2010
Alecto Veteranen B - Cartouche Veteranen B 2-6
Het is weer maandag, dus.....
Alecto Veteranen B – Cartouche Veteranen B 2-6
De hele week was uitgekeken naar deze dag. Weermannen en weervrouwen struikelden over elkaar heen om te vertellen hoe mooi het weer zou worden. Hoe goed de temperatuur en hoe lekker de zon. Slechts een enkeling durfde te zeggen, dat er hier en daar ook nog wel wat bewolking zou zijn.
Lekker was het en de zon liet zich eigenlijk ook wel genoeg zien. Er waren dus weinig excuses om er geen mooie hockeydag van te maken. En dus vertrok Veteranen B naar Cartouche om daar te genieten van het mooie weer en de zeer fraaie entourage (lees, de damesteams van Leonidas, die opeens allemaal op Cartouche moesten hockeyen).
Van heinde en ver waren spelers ingevlogen om de selectie weer te compleet te maken. Daarbij vielen twee dingen op. Voor het eerst Geer & Goor in de basis, dat kunnen toch niet al te veel teams zeggen. En de rentree, na toch een aantal seizoenen van blessureleed, van Onno van der V.
Ondanks dit alles viel het nog niet mee om een opstelling te maken, maar na alle tactische en technische varianten te hebben doorgedacht rolde er toch een fraaie opstelling uit. Daarbij mochten we ook nog op the main-pitch, waar daarvoor een herenteam van Leonidas had gespeeld.
Wederom ging Veteranen B voortvarend van start, al was het Cartouche die al na drie minuten scoorde, met een goal, die hij waarschijnlijk nooit meer in zijn leven zal maken, maar die tellen ook. Niet aangedaan door die vroege achterstand ging Veteranen B op zoek naar de gelijkmaker, alleen het bekende probleem, wat zich al het hele seizoen voordoet, liet zich weer zien. De moeite om te scoren. Het combinatiespel was goed verzorgd, maar het afmaken. Een onterechte strafbal en het was 0-2. Björn vond het toen wel welletjes en maakte meteen de 1-2, wat dus ook de ruststand was.
De rust werd gebruikt om de puntjes op de i te zetten, het veld te sproeien en een goede technische bespreking te houden. (Lees, naar het andere veld kijken, waar de dames van Leonidas speelden).
Normaal gesproken zijn de Veteranen B altijd superscherp in de tweede helft, maar dit was de uitzondering die de regel bevestigd. Ondanks een sterke start, vielen de Veteranen B ver terug. Er lag een deken over de ploeg. Combinaties lukte net niet, ballen stuiterden over een stick, gingen er net onderdoor, het ging allemaal net niet. Koko maakte nog de 2-3, maar een beetje pech met een shoot-goal en meer van dat soort dingen kwam er een wat geflatteerde eindstand van 2-6 op het scorebord.
Gelukkig was er na afloop genoeg animacion en vertier (lees, weer een ander damesteam van Leonidas) en toch wel heerlijk weer, ondanks wat wolkjes.
K. Westerhuis (reageren? alectobj@tiscali.nl)
PS. Alexander, Gordon, Gerard, JW en Björn, zeer bedankt voor het meespelen!
PS2. Oempaloempa’s bestaan echt!
PS3. Bij terugkomst op Alecto bleek daar ook weer een Leonidas damesteam te spelen!
PS4. Het arme Belgie. Regering gevallen over de klassieker Brussel-Halle-Vilvoorde, de zangeres van Milk Inc. overleden en Kim Clijsters ook nog geblesseerd. En dat in een weekend!
PS5. Quote van de week:”Hempje heeft haar haar los gedaan.”
maandag 19 april 2010
Alecto Veteranen B - Rotterdam Veteranen D 1-2
Het is al maandag, dus.........
Alecto Veteranen B – Rotterdam Veteranen D 1-2
De weersomstandigheden konden niet groter verschillen dan toen met de eerste ontmoeting. Toen regen, heel veel regen, nu zon, heel veel zon en zelfs de vraag of er niet gesproeid moest worden. Wat later weer niet kon omdat er op meerdere velden werd gesproeid. En tegelijk sproeien, dat kan met de mondiaal steeds verder groeiende schaarste van het water natuurlijk niet. Maar genoeg over water nu.
Verder was er de IJslandse aswolk, die al ongeveer een week Europa en langzaam maar zeker de rest van de wereld in zijn greep houdt. Die zijn tentakels nu ook richting de sportwereld aan het uitslaan is. Tot gevolg had dit onder andere dat de scouting weer overuren moest maken, want behalve as was bij het invallerbestand ook nog een mysterieuze blessuregolf waarneembaar. En dan hebben we het nog niet over autopech en storingen op het telefoonnetwerk.
Hoe dan ook, de zon scheen, het was heerlijk weer, dus nog lekkerder hockeyweer en er stonden ook 11 man in de basis, met zelfs een reserve. Er kon dus daadwerkelijk worden afgeslagen. Wat dus ook gebeurde, iets later dan gepland, want de problemen met de aswolk, blessures en andere dingen bleef natuurlijk niet beperkt tot de Veteranen B.
Ondanks de onwennigheid van de spelers werd er vanaf het begin zeer goed gespeeld. Heerlijke combinaties, het spel werd verlegd, ballen door de lucht en niet vergeten, gewoon klassiek pingelen. (We hebben de afgelopen weken allemaal Messi aan het werk gezien). En natuurlijk kwamen er kansen, maar het scoren is voor Veteranen B nog steeds een probleem. Dat gaat niet zo makkelijk. Toen was daar de strafcornervariant en Diederik tipte die zeer fraai binnen 1-0.
Rotterdam leek even van slag, waar Veteranen B niet van kon profiteren. Het bekende eerder genoemde manco. Bovendien, na een lang seizoen, brengen de “nieuwe” regels nog steeds verwarring en hiervan profiteerde Rotterdam met toch een knappe tip-in. 1-1, wat ook de ruststand was.
De missie na rust was duidelijk. Kleine tactische accenten werden aangebracht, natuurlijk moest er diep in het melkzuur gegaan worden en nog 35 minuten knallen. In de tweede helft werd alles gegeven, met ook zeer fraai en mooi spel tot gevolg. Voor zover de mouwen nog niet waren opgestroopt voor het mooie weer, gebeurde dit nog. Het spel golfde op en neer, maar Rotterdam maakte heel Lucky de 1-2.
De jacht op de gelijkmaker werd geopend, maar afmaken, het blijft een moeilijk iets. Kansen genoeg, maar uiteindelijk toch niet een gelijkspel of meer. Wel voor de 18e keer de complimenten van de tegenstander voor het vertoonde spel, maar hockey is nog steeds geen jurysport. Het weer wordt beter, het spel ook, nu de punten nog.
K. Westerhuis (reageren? Alectobj@tiscali.nl)
PS. Gus, Joost, Ger, JW, Gerard en Diederik, bedankt voor het meespelen!!
PS2. Alecto’s Achtste, dank voor de support en zeker ook voor het nathouden van de bank!
PS3. JW, de fantastische duik in de cirkel doet ons hopen dat hockey ooit een jurysport wordt.
PS3. JW, de fantastische duik in de cirkel doet ons hopen dat hockey ooit een jurysport wordt.
PS4. Marcel, chapeau grande voor jou!!
PS5. Quote van de week:”Dan vliegen we gewoon op zicht en als we dan de aswolk zien, dan vliegen we er gewoon omheen.” Woordvoerder van de vereniging van verkeersvliegers.
PS6. Vanaf maandag om 19.30 op RTL5, Over de Kook, met spelverdeler Willem van de Veteranen B als kandidaat. Kijken dus!!!!!
PS7.De spellingchecker kent het woord aswolk niet eens.
maandag 12 april 2010
Alecto Veteranen B - Alkemade Veteranen A 2-2
Het is nog net maandag, dus..........
Alecto Veteranen B - Alkemade Veteranen A 2-2
Alecto Veteranen B - Alkemade Veteranen A 2-2
De wedstrijd die alles in zich heeft om in de toekomst een klassieker te worden. Nu is het nog een kraker, wie weet wat de toekomst gaat brengen. Alkemade, a home away from home. En duidelijk ook twee teams die geen zin hadden om te verliezen.
Zoals bekend, het scoutingapparaat werkt altijd 24 uur, 7 dagen per week. En met deze kraker voor de boeg werden de ogen, oren en alle andere manieren van communiceren, waarnemen en vastleggen tot in het uiterste benut en een opmerkelijke, maar zeer gemêleerde selectie was uiteindelijk samengesteld. Er werd dus wel wat verwacht.
Op het nagelnieuwe complex van Alkemade, opvallend genoeg de dameskleedkamer met extra grote ramen, moest het dus gaan gebeuren. De zon die was beloofd bleef nog even weg, wel een fris, kil windje.
Maar het klopte allemaal. Scherpe combinaties, het spel verleggen en bovendien zeer goed verzorgde en mooie aanvallen. Ondanks de moeite met scoren kon een doelpunt dus gewoon niet uitblijven. Peter, al aan een heel sterk seizoen bezig, stoomde op langs de zijlijn, en gaf de puike assist op Butcher en dus 1-0.
Het goede spel ging nog even door, maar Alkemade was ook van zijn schrik bekomen. Vonden wat sneller de combinatie, waardoor de Fusieclub wat gehaaster en meer de lange bal ging spelen. Dit alles zorgde er natuurlijk voor dat het een zeer interessant schouwspel werd. Een strafcorner die ging er wat ongelukkig in en de ruststand was 1-1. In de rust werden alle klassiekers uit de kast gehaald: “Diep in het melkzuur gaan, een tandje erbij, de grote plaat steken, uit een ander vaatje tappen en we spelen nu richting clubhuis.” Wat kon er nog misgaan?
De tweede helft was ook weer bloedstollend, het publiek stond te genieten. De duels werden over het hele veld uitgevochten, op het scherpst van de snede. Toen wist Martijn met een pass van 40(!) meter Butcher te bereiken, die vanaf kop-cirkel, de bal langs de keeper tipte. 2-1. Behalve de voorsprong ook een mentale dreun.
Alkemade vocht zich echter terug in de wedstrijd, maar had een beetje last van hetzelfde euvel dat de Veteranen B heeft, het wat moeilijk scoren. Wat zeker ook te maken had met het uitstekende verdedigen en keepen. Eindstand dus 2-2, na afloop konden beide coaches wel zeggen:”Daar had meer in gezeten.”
K. Westerhuis (reageren? alectobj@tiscali.nl)
PS. Martijn, JW, Mark, Gerard en Johan, dank voor het meespelen. Ed, ook grote dank voor het initiatief!
PS2. Zoals al gezegd, het heeft alles in zich om een klassieker te worden.
PS3. Het was mooi dat Fred ook weer ouderwets aanwezig was.
PS4. Mooiste moment van de dag: Eenzame fietsster in de Bloemerd, die netjes haar hand uitstak.
PS5. Woord(en) van de week: Facilitaire kliklijst
PS6. Quote van de week:”Lachen is herkennen.”
PS7. Por dios, Cancellara.
donderdag 8 april 2010
Sport1 Promo
Ik was vorige week in het Anton Pieckachtige Broek in Waterland voor een opname van een commercial/promo van Sport1. Op de typische amateurvoetbalvereniging SDOB (Sterk Door Onderling Begrip) vond deze opname plaats. Mooie bordjes als Niet tegen de hal ballen en Honden/Kicksen verboden in de kantine.
Kreeg echte voetbalkleding en ook echte Umbrokicksen. Mooi geluid, dat tikken van de noppen op de vloer. Maar een simpel rooster, in het hockey veel gebruikt om nog even de schoenen schoon te maken, was al gauw een enkelbreker. En de shirtjes waren van Alphense Boys. Dat is toch de club van Kees Jansma?
Om een lang verhaal kort te maken, de promo is deze week al op tv. Begint met Cristiano Ronaldo, dan Drogba en dan een stelletje typische amateurvoetballers. Ik sta in het rood-wit in het muurtje, de tweede van links, en je ziet mij ook van achteren, vooral mijn nek en hoofd. Maar ik kan wel zeggen dat samen met Cristiano Ronaldo en Drogba in één reclame zit!
Voor de mensen die nu echt heel nieuwsgierig worden, klik hier. En dan even op de TV commercial. (Maar dat leek mij vrij duidelijk). Zodra ik hem ergens kan linken of zo, komt hij meteen hier te staan.
dinsdag 6 april 2010
"Play of the Year"
In de VS is het honkbalseizoen weer begonnen. Waarmee meteen de discussie over de "play of the year" van start gaat. Dit jaar is de discussie snel afgelopen. Op opening day, in de wedstrijd tussen de Chicago White Sox en de Cleveland Indians deed pitcher Mark Buehrle het volgende: (In het Engels, voor het betere knip en plakwerk), Buehrle took a batted ball off his foot, sprinted to the first base line after it, grabbed the ball with his glove, and managed to flip it between his legs to first baseman Paul Konerko who bare-handed it for the out.
Buehrle is ook geen kleine jongen. Vorig jaar gooide hij de 18e perfect game in de geschiedenis van de Major League. Waarbij hij overigens nogal werd geholpen in de 9e inning door zijn ploegmaat DeWayne Wise, die werkelijk een onmogelijke vangbal maakte. En nu dus de "play of the year!" Tot nu toe, zou Adam Curry zeggen.
Voor de mensen die niet begrijpen wat er nu precies gebeurde, hier de beelden.
Overigens, toevallig dat het de Chicago White Sox zijn, want ik ben gisteren begonnen in het boek Eight Men out, the Black Sox and the 1919 World Series. Over het grootste omkoopschandaal in de geschiedenis van het Amerikaanse honkbal, met inderdaad, de Chicago White Sox. "Say it ain't so, Joe!"